14 Aralık 2009 Pazartesi

bizim demokratikliğimiz başkadır detepe..şimdi doğru cehenneme..!!

DEMOKRATİK bi TOPLUM olmana yolunda umutlar taşıyan bi ülkeyiz..ama adı DEMOKRATİK TOPLUM partisi olan bi partiyi kapatıldı bizim ülkemizde..yaklaşık 3 gündür mewzumuz bu tabiki bi çok kişiyle çok hareketli çok sakin çok gırgır çok ciddi ortamlarda tartıştık bunu..çok önemli kişilerlede konuştum çok mahalle agzıda yaptık kritiğini..Bugünde aynen bu  konuda görüşlerine çok değer werdiğim bi  kişiyle konuştum..kendisi aktif olmasada her daim siyasetin içinde sağında solunda ortasında bakanında milletwekilinde olan birisi..peki dedi sen ne düşünüosun ??
--walla bi ülkede parti kapatmak demokratikleşmekten uzaklaşıldıgını gösterir..siyaset engellenmemelidir heleki seçmeni olan oyu olan temsilcisi olan bi parti hiç engellenmemelidir..engellenirse bu  onu wekil atayanlara atılmış bi kazıktır dedim..amaaaaa bide anayasa mahkemesi üyesi olsaydım ne yapıcagımı sor dedim..?? o da sordu..


---partinin kapatılmasını isteyen diye sorduklarında iki elimi we iki ayagımı birden kaldırırdım..kapatılmasın diye oy werenin yüzüne tükürürdüm kapatılmasın diye karar çıksaydı tüm herkese söwer sayar ülkeyi terkederdim...canımı werirdim o partiyi genede kapattırırdım..
--duygusal baktın şu anda..
--hayır bilakis akılla baktım..duygusuz baktım demiyorum ..ama aklım we duygum bırakta aynı yönde hareket etsin..şimdi sana soruyorum açıklamaları dinledinmi..ne diyorlar açıklamalarda gazeteler wekiller başbakan iktidar muhalafet iktidar mhp dtp o bu ne diyor??
yok batasuna yok aihm yok demokratrikleşme yok avrupa birliği yok amerika yok o neder yok bu neder yok o yok bu..peki ben ne diyorum sence bi watandaş olarak..??
bakın arkadaşlar burası türkiye cumhuriyei..alewisiyle sünnisiyle çerkezi lazıyla kürdüyle solcusuyla sağcısıyla lezbiyeniyle fahişesiyle emekçisiyle işçisiyle liberaliyle demokratıyla islamcısıyla laikiyle atatürkçüsüyle türbanlısıyla mini eteklisiyle galatasaraylısıyla fenerbahçelisiyle binbir çeşidiz ama yukardan baktığında tek çeşidiz..biz iplemeyiz batasuna matasuna biz iplemeyiz awupa birliği bilmemne börtlüğü eğer kullanıcaksan o kimliği, gireceksen o meclise, konuşacaksan o kürsüde, tek kelime konuşacaksın..; pekaka bi terör örgütüdür diyeceksin , apo bi kalleştir diyeceksin , o bi orospu çocugu diyeceksin , hatta bunu kabul etmeyende orospu çocugu diyeceksin , şehitler bizim şehidimiz ,  anaları bizim anamız  ,babaları bizim babamız diyeceksin .. diyeceksinki farklı oldugumuz ama tek gerçekte birleşeceğimizi hepimiz kabul edicez..yoksa sen bunları demiyeceksin muhatap imralıda diyeceksin,mitinginde o kalleşin posterini asıcaksın, terör örgütünle özdeşleşmiş renkleri partinin amblemi yapıcaksın , dağdan inen 34 piçi kahraman ilan ediceksin , we bunun gipi yüzlerce pisliği yapıcaksın ama agzında yalandan bi barış sözcüğü olacak ki onuda sölerken agzından salyalar çıkacak eee sonra senin partin ülkede kalıcak we kapatılmayacak..yapma yaaa o niyemiş?? sen we senin gipi 3/5 çapulcu sewinsin ama dünya bişey demesin diye benim ülkem tawiz wericek senin isteklerine birbir boyun eğicek..o sıkar be yawrum fazla sıkıncada dikişleri atar gülüm...
70 milyon nüfus war.. kürt kökenli 2 milyon hadi bilemedin 3 milyon nüfusa sahip oldugumuzu warsayalım düşünki bunlardan 300 bini bunlara destek weriyor..ee 300 bin kişi istedi diye ben rejimimi değiştiricem haritamı değiştiricem yasalarımı değiştiricem..bunun yerine daha kolayı war 300 bin kişi siktirolur gider geri kalan 69 milyon 700 bin kişi rahat eder..


liberal demokrat muhafazakar bir komünistim ben..ö.s.s den yanayım ÖZGÜRLÜK SEVGİ SAYGI..büfede rakı satanı taciz edenden nefret ettiğim gipi başörtüsüne karşı çıkandan da nefret ediyorum solcu sağcı kawgasını ateşleyenleri nefretle kınıyorum..insanlar tünele gidip mojito içebilmelidir gönül rahatlıgıyla ,kahkahalarla ama diğer tarafta başörtüsünüde takabilmelidir benim ülkemdeki watandaş..we o başörtülüde mojito içene  zıkkım iç deme hakkı olmadıgı gipi o mojito içende çıkar o başındakini diyemez..we bunun polemiği yapılmazsa gerçekten kimsede kimseye biey demez .
peki çok mu zor bu yaaa?? bu kadar mı zor yaaaa..kim kime batıyor anlamıyorumkii..sanane ulan nevizadede rakısını keyifle içenden..sanane ulan inandıgı için başını kapatandan....
aslında çok basit..peki çözülürmü ..
İMKANSIZ..
ya neden ??
yılmaz özdiller , ahmet hakanlar , dewlet bahçeliler , tayyip erdoğanlar , deniz baykallar , bülent arınçlar , abdurrahman dilipaklar , ertugrul özkökler , emin çölaşanlar , mehmet yılmazlar , sülüman demireller , kamer gençler , we ismini sayabileceğim 1000 lerce kişi oldukça bu mesele çözülmez...we bu meseleler çözülmedikçe sen ben o biz siz onlar acı çekmeye , onlarda mecliste konuşmaya köşeleinde yazmaya makamlarında borularını öttürmeye dewam edicekler..
benim gipiler üzülücek bir türlü mantıklandıramayacaklar bu işi we bi gün siktirolup gidicekler bu memleketten.. yani pekakayı we yandaşlarını memleketten siktiredemeyen dewlet beni memleketten defedicek..işte o zaman dicem ki elweda cahil wede güzel ülkem..

..küfür filan ettim galipa; özür filan..

son not..an itibariyle tesadüfen trt turkte meclisi gösteriyor.. o bunun geçmişini sorguluyor ,öteki berikine soydunuz diyor, beriki öbürkine memleketi sattınız diyor, öbürsü watan hainisin diyor..ondan ewwelde şehit anasını gösterdi oda diyorki watan saolsun bi oğlum war oda gidecek askere ..ulan ne ala memleket beee..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails