16 Ağustos 2009 Pazar

yazın biTTiğini hissetmek


dünya insanlarının ortaklaşa sevdiği ender kelimelerden biridir bu yaz denen harf topluluğu.her ne kadar 3 harfle anlatılsada o 3 harfin içinde kocaman coşkular kocaman hayaller vardır.planlar umutlar hayaller idealler.daha çocukkenden başlar ölüme kadar bu böyle gider .çocukken nasılki okulların tatil olmasını bekleyip anne baba teyze oglu amca kızıyla yazlığa gitmemizin planlarını kuruyosak nasılki son günlerde kaç gün kaldı diye 150 kere soruyosak büyüyüncede tek hedefimiz arkadaşlarla sevgililerimizle o yolculuk gününe hazırlanmak oluyor. aslında koca sene o küçücük tatilden ibarettir.çünki o koca sene o 15/20 günlük 1 aylık tatil için çalışır/okur dururuz ki en azından benim senelerdir durumum bu.tek hedefim temmuz ortası agustos başı yapacagım tatildir.son iki ay transa girer şu kadar kaldı buraya gidicem şunla gidicez buraları gezicez der durur son iki ayı tatil sarhoşluguyla geçiririm ve sonunda o tatil gelir ve geçer..
bu sabah eve gelip yatağıma zorda olsa düştüm (nasıl düştüğüm konusunda bi fikrim hala yok=) ne kadar uyudugumu bilmiorum inanılmaz bi rüzgar inanılmaz bi gökgürültüsü ve yagmur eşliğinde yatagımda zıpladım ve o sersemlikle ağzımdan ilginç bi şekilde üç kelime döküldü..yaz bitti bee..o en sondaki be lafı son derece üzgün bezgün pişman bi şekilde geldi..
öğleden sonraki ikinci uyanmamda evin kapıları sesli şekilde çarpıyordu rügardan ve ben bunu yazarken rüzgarın ve agaçların seviştiği sesi duyabiliorum kahvaltı sonrası balkon keyfinde kimi insanların uzun kollu giysiler giydiğini bile gördüm artık umudum iyice bitti..kabullenmesende sinan kabullenemesende sinan yaz bitti dostum o haftya sonları şortunu havlunu alıp denize havuza kaçmaların 340 gün gipi uzun bi süre sonrasına kaldı şort terlik kombinasyonuyla gezmelerine koca bi sene var gece sıcaktan bunalıp balkona çıkmalar için bayagı bi daha sabredeceksin gece çıkarken bi kot bi tshirt giymeler artık uzak sana..gazete küpürlerine bakıp aa şu otelde iyiyimiş demeler otellerin call centerlartını arayıp ya nasıl yeriniz olmaz bi daha baksanız diye kavga etmeler bitti artık..sen istediğin kadar avut kendini olsun kışında kayak yaparım board öğprenirim de yine evde tıkılıp dizi izleyecek ve yagmurlu sabahlarda işe gitme mecburiyetinde olucaksın..yani gitti gene yaz kendini çok sevdirmeden ve bu sene ramazanında erkenden teşrif etmesi sebebiyle erkenden =(2sinin arasında geçicek bir 2009/2010 sezonu beni bekliyor..

1 yorum:

  1. igein_h_yizevbekhai@admin.in.th: Eger ilgileniyorsaniz, bu e-posta adresinden bizimle irtibata iseniz merhaba sizin tüm kisisel is için kredi ararken, biz,% 3 faiz oraniyla kredi vermek. Belgeniz ok cevap veren herhangi bir gecikme olmaksizin derhal sizden aldigimiz be kez kredi biz bir hafta önce size transfer edilecek. Artik kredi basvurusunda, acil promosyon ok var.

    YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails